Wolontariat

POLA NADZIEI 2019

zd1a

Tegoroczny finał akcji „Pola Nadziei” odbędzie się 7 kwietnia (niedziela).

Uczniowie chcący kwestować na rzecz pomorskich hospicjów mogą pobrać zgodę u p. J. Wiśniewskiej (s. 201) i p. K. Kolary (s. 406) i dostarczyć ją do 29 marca.

W tygodniu poprzedzającym akcję na terenie szkoły zostaną wywieszone listy kwestujących uczniów, na których znajdą się też informacje o miejscu i czasie zbiórki. Listy te znajdą się również na stronie szkoły w zakładce UCZNIOWIE – WOLONTARIAT.

Postaw na ŻYCZLIWOŚĆ

Załączniki
Pobierz plik (Tumbo pomaga.pdf)Tumbo pomaga.pdf122 kB

Mikołaje łączcie się

Serdecznie dziękuję za zakup herbatników podczas zorganizowanej w szkole sprzedaży. Dzięki zebranym środkom będzie można sprawić radość w Mikołajki siedmioletniemu Kacprowi – podopiecznemu Fundacji Hospicyjnej.

Szczególne podziękowania kieruję również do wolontariuszy zaangażowanych w pomoc przy pieczeniu ciastek - uczennic klasy 7c: Natalii, Heleny, Ewy, Jagody i Mai oraz ucznia klasy 8b – Fabiana.

Akcja Uśmiech Dziecka

Akcja Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka prowadzona jest przez Fundację Hospicyjną, która na swojej stronie internetowej umieszcza listę marzeń dzieci osieroconych będących pod jej opieką. Z tej listy można wybrać konkretną osobę dla której przygotuje się paczkę.
Sposobem na pozyskanie środków pieniężnych na ten cel było zorganizowanie pieczenia herbatników i ich sprzedaż na terenie szkoły. Odbyły się trzy spotkania: w poniedziałek 9 kwietnia, sobotę 14 kwietnia i kolejny poniedziałek 23 kwietnia, podczas których pieczone były herbatniki, a następnie pakowane. Sprzedaż odbywała się w trzy kolejne wtorki kwietnia (10, 17 i 24). W akcję przygotowania ciastek zaangażowało się w sumie czternaścioro uczniów z klas: 6c, 7b i 7c. Sprzedażą podczas długiej przerwy zajmowało się siedmioro uczniów z klas 6b i 6c. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Dzięki temu udało się zebrać ponad 560 złotych, a z listy marzeń wybrać czworo dzieci: rocznych Izabelę i Jakuba oraz dziewięcioletnią Wiktorię i piętnastoletnią Aleksandrę, dla których zakupiono prezenty (zabawki, książki, słodycze i środki do pielęgnacji). Paczki zostały dostarczone do siedziby Fundacji Hospicyjnej.

 Trwa ładowanie zdjęć... 

 

Uśmiech Dziecka

Przez trzy kolejne wtorki kwietnia (10, 17 i 24) będą sprzedawane podczas długiej przerwy herbatniki, które będą pieczone przez uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu. Paczka ciastek będzie kosztowała 2 zł.
Pieniądze zostaną przeznaczone na akcję Uśmiech Dziecka - zakup prezentów dla dzieci osieroconych będących pod opieką Fundacji Hospicyjnej.
Zachęcamy do zakupu herbatników :)

2011 ZKPIG13 - Wolontariat.
Powered by Joomla 1.7 Templates