Program Comenius

Wizyta w szkole włoskiej - listopad 2014

 

Realizacja projektu Comenius w roku szkolnym 2013/2014

Na początku roku szkolnego nasi uczniowie nawiązali kontakt z rówieśnikami ze szkół partnerskich, posługując się językiem francuskim i angielskim.

W październiku odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli w Moulins, we Francji. Mieliśmy okazję poznać francuski system edukacji, podzielić się doświadczeniem i spostrzeżeniami dotyczącymi nauczania w poszczególnych krajach. Pierwszym zadaniem dla wszystkich partnerów był wybór repertuaru piosenek znanych i charakterystycznych dla danego kraju. Nasi uczniowie na zajęciach muzycznych mieli możliwość posłuchać utworów z różnych krajów europejskich oraz wybrać piosenki, które będziemy przygotowywać na koncert finałowy.

W miesiącu marcu podczas kolejnej wizyty roboczej, tym razem w szkole rumuńskiej, partnerzy przedstawią wybrane piosenki. Będzie to również okazja do poznani historii i pochodzenia poszczególnych utworów muzycznych.

Oto utwory wybrane przez naszych uczniów na koncert finałowy:

Francja- Sur le pont d`Avignon

Włochy- Ma che musica maestro

Rumunia- Broscutele

Turcja- Arkadasim essek

Koordynator projektu- Małgorzata Łeszczyńska, nauczyciel języka francuskiego.

COMENIUS 2013 – 2015

W tym roku szkolnym rozpoczynamy realizację trzeciego już w naszej szkole międzynarodowego projektu Comenius. Naszymi partnerami są szkoły z Francji, Turcji, Rumunii i Włoch. Temat projektu „Śpiewająca Europa”.

Celem Projektu jest rozwijanie świadomości w obszarze wspólnej europejskiej spuścizny muzycznej. Partnerzy projektu wymienią się wybranymi przez siebie utworami muzycznymi i zaproponują ich własne wykonanie. Pracę zakończy koncert finałowy z udziałem chórów wszystkich krajów uczestniczących w Projekcie.

Celem Projektu jest rozwój zdolności multidyscyplinarnych, technologii informacyjno – komunikacyjnych, języków obcych, sztuki. Projekt umożliwi odkrywanie kultury naszych partnerów dzięki opowiedzianym historiom i poznawanie sposobu życia opisanego w ich piosenkach.

 

 

Spotkanie krajów partnerskich w Tenby (Wlk.Brytania) - wrzesień 2012

 

 
2011 ZKPIG13 - Program Comenius.
Powered by Joomla 1.7 Templates